Deset let poté, co se Citroën nepříliš úspěšně pokoušel zaujmout zákazníky elektrickým minivozem C-Zero, se představí další elektromobil značky.

Nová generace vozu Citroën Cactus, která přijde na trh v roce 2020, už bude také čistým elektromobilem. Magazínu Autocar to potvrdil viceprezident Citroënu Arnaud Belloni. Auto se také stane prvním nositelem zbrusu nového designového směru. Leccos údajně naznačuje koncept Cxperience z roku 2016.

Vůz postaven na modulární platformě, která umožňuje vestavbu jak spalovacích motorů, tak hybridních pohonů a samozřejmě i čistě elektrickou koncepci.

Stejné technické řešení využijí další připravované vozy z francouzsko-německého koncernu PSA-Opel. Konkrétně Peugeot 208 a Opel Corsa. Ty ovšem vstoupí na trh již o rok dříve.

Ještě zajímavěji se nám jeví informace, že Citroën připravuje podle své představy podobně revoluční automobil, kterým byl svého času 2CV známější jako "kachna". Koncept se představí již na jarním ženevském autosalonu a podle Belloniho se bude držet duccha tohoto vozu. Nebude však v prvním plánu určen pro lidi z venkova, jakým byla kachna, ale pro obyvatele měst.