Čerstvé statistiky o registracích nových vozidel v České republiky ukazují, že zářijový pokles prodejů elektromobilů byl pouze ojedinělým výkyvem. V říjnu už o ně byl zase slušný zájem.

Za deset měsíců letošního roku se už v České republice prodalo celkem 533 "čistých" elektromobilů. Poprvé tak v tomto segmentu padla půl tisícová hranice. Vloni bylo touto dobou zaregistrováno 331 vozů, letošní výsledek je tedy o citelných 200 vozů lepší. Současně to ale znamená, že hranice 1000 zaregistrovaných elektromobilů v ČR během letošního roku s největší pravděpodobností ještě nepadne.

Nejúspěšnějšími značkami jsou Volkswagen, který sám zvládal prodat přes dvě stovky elektrických golfů a e-upů!, za ním se zhruba polovičním výsledkem následuje Nissan. Třetí pak je se 78 zaregistrovanými exempláři americká Tesla.

Z hlediska jednotlivých modelů je nejžádanější Volkswagen e-Golf (dosud přesně 200 kusů), následuje Nissan Leaf a BMW i3.

V samotném říjnu úřady vydaly registrační značky celkem 64 novým elektromobilům, což je podstatně lepší výsledek než bylo zářijových 26 kusů.  Nejlepší výsledek zaznamenali opět prodejci Volkswagenů (26 vozů), následoval s 13 automobily Nissan. Osm vozů zaregistroval Hyundai, 4 BMW, 3 Kia a Tesla si připsala pět čárek. To je stejný počet jako u značky Jaguar, která vstoupila na trh s elektromobily modelem i-Pace.

Radek Pecák