"Čisté" elektromobily už v současnosti připravují všechny automobilky. Mezi posledními ohlásili své plány v oblasti elektromobility výrobci supersportovních a ultraluxusních vozů.

Automobilka Bentley už má zřejmě jasno v tom, co bude jejím prvním elektromobilem. Momentálně to vypadá, že se nevydá cestou sportovního modelu, například s karosérií kabriolet, jak naznačoval její koncept z Ženevského autosalonu. Tam se prezentoval kabriolet s označením EXP12 Speed ​​6e.

Tehdy o něm nebyly známy žádné oficiální údaje. Novináři si pouze všimli, že na palubním počítači svítil údaj o zbývajícím dojezdu 413 kilometrů a tachometr byl cejchován až do rychlosti 330 kilometrů v hodině.

Nyní je pravděpodobnější vznik většího vozu, který dostane pevnou střechu a na bok dva páry dveří. Svědčí o tom vyjádření představitelů značky pro agenturu Reuters. Konkrétně Adrian Hallmark, který vedení automobilky převzal na počátku tohoto roku, se nechal slyšet, že o přesném datu uvedení elektroauta na trh zatím sice nebylo rozhodnuto, ale určitě se tak stane před rokem 2025.

Po technické stránce bude automobil vycházet ze speciální platformy připravené značkami Porsche a Audi pro velké elektrické vozy. Tedy by mohlo mít řadu parametrů podobných těm, jaké má připravovaný model Porsche Taycan.

Bentley letos vyrobí rekordní počet automobilů - přes jedenáct tisíc. Přesto však hospodaření skončí pravděpodobně v červených číslech. To proto, že značka musela investovat do přizpůsobení svých motorů novým emisním normám.