Španělský vlastník značky automobilů Hispano Suiza oznámil, že na ženevský autosalon doveze příští rok elektrický supersport pod tímto historickým jménem.

Značka, která produkovala luxusní vozy v době mezi dvěma světovými válkami, se vrátila do branže v roce 2010, kdy na základě Audi R8 V10 Coupé představila svoji verzi prémiového sporťáku, vyráběného na zakázku. Nyní oznámila vývoj vlastního elektrického supersportu, který chce představit na jaře 2019 na autosalonu v Ženevě. Zatím zveřejnila jen siluetu vozu s jednoduchými elegantními liniemi. Vyrábět by se mělo v Barceloně.
Miguel Suqué Mateu, pravnuk jednoho ze zakladatelů společnosti, k tomu uvedl: „Když byla značka Hispano Suiza založena, postavila elektrické auto, které se ale nikdy nedostalo do výroby. Nyní, o 119 let později, v březnu 2019, bude mít Hispano Suiza své první 100% elektrické auto.“
Historická Hispano Suiza má i svou výraznou českou historii. Patrně nejdražším osobním automobilem, který se v Česku vyráběl, byl totiž prvorepublikový model Škoda Hispano Suiza, vyráběný v Plzni na základě zakoupené licence. Motor o objemu 6,6 l dosahoval výkonu 100 koní. Cena se podle provedení pohybovala mezi 200 a 280 tisíci korunami, což byla za 1. republiky cena zhruba pěti rodinných domů. Jedním z uživatelů byl i prezident Československa, T. G. Masaryk.