Výrobce elektromobilů Tesla hodlá začít dodávat zákazníkům objednané elektrické tahače Semi v roce 2020. Možná však již na konci příštího roku.

Vyplývá to z prohlášení viceprezidenta logistické společnosti NFI Industries Jamese O´Learyho. Ten má na starosti správu firemního vozového parku. Podle něho má jeho firma u Tesly v současné době objednaných deset vozů Tesla Semi. Kromě nich ale také elektrické tahače dalších výrobců. Například eCascadie od firmy Daimler Freightliner či další od Volva.

Podle O´Learyho se tohoto způsobu dopravy nemůžou dočkat především firmy objednávající u logistických společností přepravu zboží. Dokonce prý poté, co se v médiích objevily záběry prototypů Tesla Semi, vznikl i v tomto odvětví jakýsi Tesla efekt.

Přesto zůstávají zatím logistické firmy poměrně opatrné. Problémem se v tuto chvíli jeví především pořizovací cena. Ta bude podle předběžných informací činit u verze s dojezdem kolem 500 kilometrů 150 000 amerických dolarů, případně 180 000 za variantu s dojezdem 800 kilometrů. Další obavy plynou z nutnosti dlouhého dobíjení.

Známé jsou už také některé základní parametry. Například zrychlení z nuly na 96 kilometrů v hodině s plně naloženou soupravou má činit méně než 20 sekund a spotřeba nemá překročit 2 kWh na ujetou míli.

O pohon se postarají čtyři nezávislé elektromotory instalované u kol zadních náprav.