V prosinci zahájí společnost Dyson, která je známá v současnosti hlavně díky svým vysavačům, výstavbu své první továrny na výrobu automobilů. Pochopitelně elektrických.

Firma oznámila, že dokončení je plánováno na roku 2020. V té době by již z výrobní linky měly začít sjíždět první elektromobily, na jejichž vývoji specialisté pracují již od roku 2014.

Singapur je pro Dyson logickým místem. Je zde dostatek kvalifikovaných pracovních sil i dodavatelů patřičných komponentů. Navíc zde již firma má další továrnu na výrobu vysokorychlostních digitálních elektromotorů.

Vývojové centrum Dysonu je ovšem umístěno na letišti Hullavington ve Velké Británii. Mezi aktuální úkoly patří především urychlení vývoje solid-state baterií (baterií s pevným elektrolytem). Ty evidentně hodlá Dyson využívat ve svých elektromobilech.

Velkou neznámou zatím zůstává design budoucích elektroaut značky. Zatím se neobjevila ani žádná oficiální skica. Pouze řada spíše úsměvných od různých autorů, na kterých nechyběly klasické vysavačové hadice.

Radek Pecák