Nakonec téměř kompletní představení v současnosti dostupných osobních i užitkových elektromobilů se odehraje během specializované přehlídky elektromobility e-salon na pražském výstavišti v Letňanech.

I když dlouho nebylo jasné, zda se výstavy zúčastní všichni velcí hráči na trhu s elektromobily, nakonec se pořadatelům podařilo velkou část z nich zajistit. Jedním z největších exponátů na výstavě bude elektrická verze modelu Crafter, kterou vyrábí divize Volkswagen Užitkové vozy.

"Na výstavě představíme produkční verzi tohoto vozu a současně odhalíme i přesnou cenu pro český trh," uvedla pro portál Autonaelektřinu mluvčí tuzemského zastoupení Lenka Vaňková. Českou premiéru zde uspořádá i další divize koncernu Volkwagen. Půjde o luxusní vůz Audi e-tron, který se bude prodávat i s kamerami místo zpětných zrcátek.

Návštěvníci si tak budou moci porovnat tento automobil s dalším zde přítomným luxusním elektromobilem, kterým je Jaguar i-Pace. Dále zde budou k vidění i poněkud dostupnější elektrické vozy. Například značka Renault ukáže všechny tři své elektromobily, tedy Zoe, Kangoo Z.E. i Twizy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout, a také vyzkoušet, třeba i modely Hyundai Kona Electric a Hyundai Ioniq Electric.

Dále se tu ukáže široká škála menších užitkových automobilů, které čím dál častěji nalézají využití v různých komunálních či zásobovacích firmách.

Kolekci exponátů během výstavy e-salon doplní i výrobci a prodejci dalších typů ekologických vozidel. Tedy i těch, které ke svému pohonu využívají CNG nebo jde o hybridy. Své kompletní portfolio v tomto oboru vystaví značky Toyota a Lexus.

Velká část expozice bude věnovaná firmám, které se zabývají vylepšováním infrastruktury pro elektrické a elektrifikované automobily. Konkrétně půjde třeba o různé typy dobíjecích stanic s různými výkony.

Veletrh začne ve čtvrtek 15. listopadu. Tento den je vyhrazen pro pozvané hosty. Pro veřejnost bude otevřený od pátku do neděle od 10 do 18 hodin. V neděli se ale brány zavřou již o hodinu dříve.

Vstupné v předprodeji činí 150 Kč, na místě u pokladen návštěvníci zaplatí o padesát korun více.