Elektrická verze bratislavského minivozu Škoda Citigo se bude jmenovat Citigo e. Exkluzivní informaci získal redaktor webu Autonaelektřinu.cz přímo od vysoce postavených pracovníků technického vývoje mladoboleslavské automobilky.

Citigo e se stane historicky první Škodou, která je schopna jízdy pouze na elektrickou energii. Ještě předtím se na trhu objeví plug-in hybridní varianta superbu. Jeho baterie umožní čistě elektrickou jízdu až do vzdálenosti 70 kilometrů.

Citigo e by mělo mít díky větší baterii 37,7 kWh, jak jsme již informovali, normovaný dojezd 270 kilometrů v homologačním cyklu WLTP. Současně by mělo být atraktivní i díky poměrně příznivé ceně pod hranicí půl milionu korun.

Vůz bude po technické stránce naprosto shodný s modernizovaným Volkswagenem E-Up!. "Na tomto autě jsme žádné práce nedělali, do vývoje se zapojili pouze pracovníci designu," prozradil nám dobře informovaný zdroj.

Auto by tak oproti verzím Citigo se spalovacím motorem mělo dostat odlišnou masku chladiče. Rozpoznatelné bude i ze zadního pohledu.

Dosud se uváděly různé možné návrhy jména. Například E-Citigo. Nakonec se ale automobilka přiklonila k písmenu e za označením modelu.

Radek Pecák