Přesně 850 000 Kč činí na českém trhu cena základní varianty druhé generace elektromobilu Nissan Leaf.  Auto je již možné u dealerů objednávat, první exempláře dorazí do republiky v březnu.

Minulá generace stála v poslední době u dealerů v České republice buď 730 000 Kč nebo 810 000 Kč. To v závislosti na kapacitě namontované baterie. Nyní je tedy dražší. Na druhou stranu, dojezd teď narostl na teoretických 378 kilometrů a rovněž výbava je bohatší.

V Česku bude vůz nabízen ve čtyřech úrovních výbavy. Ta základní má označení Visia a zahrnuje například šest airbagů, tempomat, a řadu bezpečnostních asistentů. Například ten pro sledování mrtvého úhlu, čtení dopravních značek, autonomní krizové brzdění, či udržování vozu v příslušném jízdním pruhu.

Za příplatek 41 tisíc (celkově 891 000 Kč) se pak do výbavy Acenta navíc dostane navigace, mlhovky, adaptivní tempomat a kožený volant. Následuje výbava N-Connecta, která již ale stojí 945 000 Kč. Zákazník pak dostane vůz vybavený také parkovacími senzory vpředu i vzadu, monitorovací parkovací systém 360 stupňů, vyhřívání všech sedaček a 17palcová kola z lehkých slitin.

Vrcholným provedením je Tekna. Koupit ji lze za 988 000 Kč a pozná se například podle namontovaných LED předních světlometů a systém autonomního řízení ProPilot.

V Česku získají všichni zákazníci v tomto voze zdarma designovou výbavu (sada Dynamic), která běžně stojí 26 490 Kč. Obsahuje modré ozdobné prvky - například dolní lištu zavazadlového prostoru, zadní hranu spojleru, prahové lišty, kryty zrcátek, lištu v předním nárazníku a koberečky s modrým prošitím. Majitelé také jistě ocení šest servisních prohlídek zdarma.

Barev je na výběr celkem 10, z toho je šest metalických a jedna perleťová. Verze N-Connecta či Tekna navíc můžou mít k bílé perleťové karosérii černou barvou lakovaná zrcátka a střechu.