Až se začne na konci příštího roku prodávat elektrická verze minivozu Škoda Citigo, neměla by její cena včetně DPH přesáhnout hranici půl milionu korun.

Podle informací portálu PushEVS.com totiž představitelé automobilky z Mladé Boleslavi požadují, aby konečná cena nepřesáhla hranici 19 000 euro.

Přitom parametry tohoto auta, které budou samozřejmě shodné s dalšími sourozenci Volkswagen e-UP! a elektrický Seat Mii, nebudou vůbec špatné. Do útrob by se měla dostat baterie s kapacitou 37,7 kWh, což je dokonce více, než má v současnosti e-golf. Taková zásoba elektřiny už nepochybně vystačí na slibovaný dojezd kolem 270 kilometrů v cyklu WLTP.

Připomínáme, že v současnosti má e-Up! kapacitu baterie 18,7 kWh, což podle WLTP stačí již jen na ujetí 134 kilometrů. Výkon elektromotoru je 60 kW.

Zatím není nic známo o standardu dobíjení. Nepředpokládá se, že by byl povolen větší výkon než 50 kW.

Elektrické minivozy čeká v několika příštích letech značný rozvoj a s tím souvisí i snižování ceny. Zatím je nejlevnější čtyřmístný Smart EQ Forfour, který se dá v tuzemsku koupit za 578 900 Kč. Je ovšem velmi pravděpodobné, že ho v brzké době doplní technicky identický Renault Twingo.

Vstup do tohoto segmentu navíc chystají i Nissan a Mitsubishi.

Radek Pecák