Renault od letošního roku nabízí svým zákazníkům v České republice také elektromobily. Podle jeho představitelů to byl dobrý krok.

"Letos stihneme dodat zájemcům o naše elektrická vozidla zhruba padesát kusů. Nejžádanější z nich je užitkový vůz Kangoo," uvedla pro portál Autonaelektřinu mluvčí tuzemského zastoupení francouzské automobilky Jitka Skaličková.

Podle ní je překvapivě solidní zájem i o minivůz Twizy. Hodí se například pro potřeby různých kurýrních a rozvážkových služeb ve velkých městech.

Renault očekává, že teprve příští rok se v Česku zvedne větší vlna zájmu o auta, která jsou schopná jízdy čistě na elektrický pohon. "Již nyní se účastníme řady výběrových řízení a předpokládáme, že v roce 2019 jich bude vypisováno ještě výrazně více," dodala Skaličková.

Renault v poslední době představil velké užitkové elektrické vozy a chystá i rozšíření nabídky portfolia osobních elektromobilů. Nová generace Zoe by měla být přestavena příští rok a spekuluje se o crossoveru o velikosti modelu mégane. Ten by mohl být konkurentem například pro chystané modely Volkswagenu speciální elektromobilní řady I.D.

Radek Pecák