Značka Audi nechce prodávat svůj elektromobil e-tron v klasické dealerské síti. Informovala, že v USA si ho půjde koupit výhradně přes internet. Informoval o tom web Automotive News.

Strávit nějaký čas při konfiguraci konkrétního modelu, zaplatit nevratnou zálohu ve výši tisíce dolarů, a pak již jen počkat na výzvu k převzetí vozu. Takto jednoduché bude v USA zakoupení vozu Audi e-tron.

Značka již dokonce oznámila cenu, za jakou zde bude tento model k mání. Jedná se o 74 800 dolarů, což je přibližně 1 630 000 korun. Američané tak oproti Evropanům opět nejspíše ušetří. Na starém kontinentu by se totiž e-tron měl prodávat za přibližně rovné dva miliony korun.

V Evropě se přitom počítá s běžným způsobem prodejů v showroomech. Například v České republice by e-tron měli nabízet všichni dealeři, kterých je aktuálně 19.

Audi svoji novinku oficiálně představilo před několika týdny. E-tron měří na délku 490 centimetrů, jeho elektromotory poskytují maximální výkon 408 koní, maximální rychlost činí 200 kilometrů v hodině a zrychlení z nuly na stovku 5,7 sekundy.

Na jedno nabití baterie s kapacitou 95 kWh vůz ujede přes 400 kilometrů. Využit lze i rychlodobíjení výkonem do 150 kW.