Rok 2018 zatím nebude ještě tím přelomovým, ve kterém se na trh dostanou desítky nových elektromobilů od značek, zabývajících se dosud převážně výrobou aut s konvenčním pohonem. Přesto přijde pár zajímavých novinek...

Ani v roce 2018 se na území České republiky nezačne vyrábět žádný automobil s pohonem typu plug-in hybrid, natož "čistý" elektromobil. Zájemci o nové typy elektromobilů se tak budou muset porozhlížet především u prémiových, případně asijských značek.

Jednu z nejdůležitějších novinek v tomto segmentu - rodinný hatchback Leaf druhé generace - budou mít dealeři Nissanu k dispozici již v březnu. Jak již autonaelektrinu.cz informovalo, nejprve bude k dispozici verze s dojezdem 378 kilometrů, o rok později by měly být dostupné leafy s větší baterií.

Další zásadní novinkou roku 2018 se stane první elektrický Jaguar. I-Pace by měl vstoupit do prodeje na přelomu jara a léta. Auto dostane dva elektromotory, z nichž každý bude pohánět kola jiné nápravy a baterii postačující na ujetí přibližně 500 kilometrů. Zhruba ve stejné době by se mělo začít prodávat malé elektrické SUV Hyundai e-Kona. O půl roku později, na samotném sklonku příštího roku, by měla být k dispozici i technicky spřízněná Kia Niro ve verzi EV.

Z nových plug-in hybridních vozů, které se dostanou v roce 2018 do autosalonů, stojí za zmínku Audi A8 e-tron, Audi Q5 e-tron, Porsche Cayenne e-Hybrid nebo facelift Mitsubishi Outlander plug-in hybrid.