Čínská firma NEVS zahájila produkci vozu 9-3 ve své nové továrně ve městě Tianjin. Během slavnosti, která událost provázela, se ukázal vůz, který je až na některé drobné detaily shodný s někdejším Saabem 9-3 s karosářskou verzí sedan.

Čínská firma ovšem nemůže používat logo ani název původního švédského vozu. Jediným technickým parametrem, který se zatím dostal na veřejnost, je dojezd 300 kilometrů.

Zpočátku by se mělo vyrábět 50 000 kusů tohoto auta za rok, maximální kapacita továrna je ovšem 220 tisíc exemplářů ročně. První kusy by sice měly směřovat k zákazníkům v Číně, NEVS má ovšem podepsánu smlouvu s leasingovou firmou Panda New Energy na dodávku 150 000 aut. Hodnota této zakázky je 12 miliard dolarů.

Na původně švédské platformě vozu 9-3 mají vzniknout i další verze elektromobilů NEVS.

Zbývající části duševního i fyzického majetku Saabu koupilo v roce 2012 nově založené švédsko-čínské konsorcium NEVS (National Electric Vehicle Sweden)  - rok po krachu tradičního automobilového výrobce. Původně se elektromobily měly vyrábět v původní švédské továrně v Trollhättanu, nakonec ale bylo rozhodnuto o přesunu do Číny.