Automobilka Kia rozšíří příští rok svoji nabídku "čistých" elektromobilů v Evropě na dva modely. K dealerům značky v České republice by se novinka Kia Niro EV měla dostat v závěru příštího roku.

Již několik let nabízí tuzemské zastoupení korejské značky Kia zákazníkům v České republice plně elektrickou verzi městského SUV Kia Soul. "Od ledna bude k dostání modernizované provedení, které nabídne dojezd 250 kilometrů," informovala mluvčí značky v ČR Kateřina Jouglíčková.

Od roku 2014 nabízená verze tohoto vozu měla baterie o kapacitě 27 kWh, což postačovalo na dojezd 212 kilometrů v měřícím emisním cyklu NEDC. Nyní se kapacita baterie zvětšila o 3 kWh a dojezd na normovaných 250 kilometrů.

O hlavní "elektrické" novince značky, což bude Kia Niro EV, oficiálně není zatím nic známo. Původně se spekulovalo o tom, že značka použije techniku od sesterské značky Hyundai. Konkrétně z vozu Ioniq. Nyní se ale zdá, jak alespoň tvrdí zdroje německého Autozeitungu, že auto dostane o poznání větší baterii, než tento zmiňovaný elektromobil. Mělo by jít v základním provedení o paket s celkovou kapacitou 39,2 kWh. To vystačí na ujetí 380 kilometrů. K oficiálnímu představení má dojít v létě příštího roku, na český trh přijde vůz v závěru 2018.

Později se má v nabídce objevit ještě verze s větší baterií a dojezdem až 500 kilometrů.

Kromě těchto dvou klasických elektromobilů bude Kia v Česku dále nabízet i dva plug-in hybridní modely - tedy Niro PHEV a Optimu PHEV. Ta je navíc k mání jak ve verzi sedan, tak i kombi.