Stále jde rozeznat, že se jedná o vůz prémiové značky BMW. Současně ho však bude možné jednoznačně rozlišit od variant se spalovacím motorem.

V Pekingu mnichovská automobilka BMW odhalila koncept elektrické varianty svého oblíbeného SUV X3. Řadu diskusí vzbuzuje především řešení přední části, kde se zásadním způsobem změnila podoba tradičních ledvinek na masce chladiče. Ty v tomto případě již nejsou oddělené, ale naopak propojené. Mnozí puristé dokonce tvrdí, že takto bude automobil připomínat některé modely korejské značky KIA.

Jinak se auto od běžných variant X3 odlišuje použitím jasně modrých plastových prvků a lišt. Například na zadním nárazníku, na prazích i ve zmíněné masce na přídi. A samozřejmě také dvířky na předním blatníku, pod kterým se ukrývá zásuvka pro nabíjení. Elektrický proud bude možné do baterií posílat i z ultrarychlých nabíječek s výkonem 150 kW. Díky tomu se doba nabíjení zkrátí na půl hodiny.

BMW ix3 zadekKapacita baterií v konceptu činí 70 kWh, což by mělo postačit na ujetí čtyřsetkilometrové vzdálenosti. Jedná se o údaj, který byl dosažen při splnění podmínek přísnějšího homologačního cyklu WLTP.

Pro pohon bude využit elektromotor BMW páté generace. Jeho výkon je 200 KW (270 koní). Sériová verze vozu, který se bude vyrábět v Číně ve spolupráci s tamější automobilkou Brilliance, by měla přijít na trh v roce 2020.

Jen o rok později se představí vůz iNext. Ten by měl mít ještě o poznání lepší parametry, než má současný model i3 nebo nový koncept iX3. Například dojezd by se měl dostat již na úroveň 700 kilometrů.