Automobilka Škoda s velkou pravděpodobností nestihne představit elektrickou verzi svého nejmenšího modelu ještě v tomto roce.

I když se Škoda snaží uvést na trh svůj první elektromobil co možná nejdříve, letos se e-Citigo zatím nepředstaví. Dobře informovaný zdroj pro Autonaelektřinu uvedl, že jedním z důvodů je poměrně výrazně přepracovaný design automobilu.

"Rozhodně to nebudou jen nějaké dílčí úpravy předního nárazníku, jak se někdy stává," uvedl zdroj.

Elektrická varianta Citiga dostane novou verzi elektrické výzbroje. To bude mimo jiné znamenat i podstatně navýšený dojezd na jedno nabití. Zatímco dosud má například koncernový sourozenec Volkswagen e-UP dojezd 160 kilometrů. Nové verze těchto malých elektromobilů vyráběných v bratislavské továrně Volkswagenu, by měly zvládat na energii z plně dobité baterie ujet až 300 kilometrů.

Jak dlouho se tento elektromobil bude vyrábět, zatím není zcela jasné. Zřejmě ale záleží hlavně na tom, jak je přijme trh. Zájem o klasické varianty těchto minivozů, které se vyrábějí již od roku 2011, totiž postupně klesá. Volkswagen e-up! byl první z elektrických verzí těchto aut. Na trhu je již od roku 2015. Původně se prakticky souběžně s ním mělo začít nabízet i elektrické citigo, nakonec ale Škoda od tohoto záměru odstoupila.