Chorvatská firma Rimac již začala připravovat výrobu produkčních kusů modelu CTWO. K zákazníkům by se měly dostat v roce 2020.

Před měsícem na ženevském autosalonu měl výstavní premiéru vůz elektrický hypersport Rimac CTWO. Udávaný výkon jeho elektromotorů je 1408 kW, neboli 1914 koňských sil. To je nejvíce ze všech dosud představených osobních aut určených pro provoz na veřejných komunikacích.

Dosavadní rekord držel Koenigsegg  Regera, který je ovšem hybrid. Pohání ho spalovací osmiválcový pětilitrový motor a k tomu tři elektromotory. Dohromady jsou schopné vyprodukovat 1808 koňských sil. Na nový model Rimacu tak ztrácí více než stovku koní.

Rimac již odtajnil také technická data k vozu. Z nich vyplývá, že jde o auto s 475 centimetrů dlouhou a jen 121 centimetrů vysokou karosérií. Jeho hmotnost činí 1950 kilogramů.

Baterie v útrobách má kapacitu 120 kWh a na 80 procent ji lze za pomoci rychlodobíječky 250 kW dobít během půl hodiny. Dojezd podle homologačního cyklu NEDC činí 650 kilometrů.

Nejzajímavější jsou ovšem výkony. Z nuly na stokilometrovou rychlost vůz zrychlí během 1,97 sekundy a na třístovku se dostane už za 11,8 sekundy. Maximální rychlost má být 412 kilometrů v hodině.

Další unikátní schopností vozu je připravenost jet i zcela bez řidiče. Díky přítomnosti osmi kamer, lidaru, šesti radarů a dvanácti ultrazvukových čidel dosahuje úrovně 4 autonomní jízdy.

Cena zatím stanovena nebyla. Určitě však nebude nízká. Už jen proto, že vznikne pouze 150 exemplářů v limitované edici.