Česká republika má společně s Polskem v současnosti nejmenší soubor podpůrných opatření pro vzrůst prodejů elektromobilů z vyspělých evropských zemí. Vyplývá to z přehledu, který při jednání v Mladé Boleslavi dostali účastníci Kolokvia o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice.

Opět s hodně velkým předstihem před zahájením prodejů odhalila americká značka Tesla svůj čtvrtý automobil. Tesla Model Y technicky vychází z Modelu 3.

Značka Kia představila v Ženevě čistě elektrický crossover e-Soul v evropské specifikaci s dojezdem až 452 km na jedno nabití. Ukázala i koncepční model elektromobilu s označením ´IMAGINE by KIA´. To ale není všechno – chystá i elektrifikovanou verzi svého zásadního modelu Ceed.

Španělská automobilka Seat také mílovými kroky spěje ke své elektrické budoucnosti. Na autosalonu v Ženevě na sebe upozornila hned dvěma koncepty.

Koncern zahrnující i značky Fiat a Jeep se zatím v oblasti elektromobility držel stranou. Až letos v Ženevě představuje první dva plug-in hybridní modely od Jeepu, a také zajímavý koncept.

Automobilka Tesla hodlá ještě letos rozšířit počet svých vyráběných modelů na čtyři. Odhalení toho čtvrtého, kterým se stane crossover Y, je naplánováno na 14. března.

V době, kdy uvede na trh svůj elektromobil odvozený od studie Vision iV, začne automobilka Škoda nabízet zákazníkům také dobíjecí kartu Elli. Pro Autonaelektřinu.cz to uvedl šéf tuzemské prodejní organizace Škoda Luboš Vlček.

Již zhruba čtyřicet objednávek na elektromobil e-tron eviduje tuzemské zastoupení značky Audi. Portálu Autonaelektřinu.cz to řekl mluvčí Audi ČR Jiří Rozkošný.

Celkem 43 osobních elektrických vozidel se během druhého letošního měsíce zaregistrovalo do provozu na tuzemských úřadech.

Škoda v Ženevě zveřejnila technická data, která náleží ke koncepčnímu vozu Vision iV. Podle zdrojů Autonaelektrinu.cz však produkční verze bude téměř identická.