Dalším elektrickým vozem Mercedesu bude po SUV s názvem EQC dodávka EQV. Známé jsou zatím fotografie konceptu, ale ta od finální verze už příliš lišit nebude. Dojezd by měl být až 400 kilometrů na jedno nabití.

Návštěvníci největšího tuzemského letiště v Praze-Ruzyni zatím neměli možnost využít rychlejší dobíjení svých elektrických automobilů. To by se však mělo v příštích týdnech změnit.

Opel sice již před sedmi lety i v České republice prodával minulou generaci vozu Ampera, tu druhou však již k nám ze zámoří nedovážel. Nyní, po spojení s francouzským konsorciem PSA, se bude "elektrifikovat" jiným způsobem.

Jen několik zemí, především z Balkánského poloostrova nebo Pobaltí, je v pořadí členských zemí Evropské Unie z hlediska registrací vozidel schopných jízdy čistě na elektřinu, za Českou republikou.

Až na míru 97 procent recyklovatelnosti se chce Volkswagen dostat v případě akmulátorů ve svých elektromobilech postavených na speciální platformě MEB.

Volkswagen oficiálně oznámil jméno prvního modelu nové rodiny ID., který bude představen na podzim ve Frankfurtu. Nový elektromobil ponese označení ID.3 a na prvních 30 000 vozů otevřel objednávky.

Toyota Camry, celosvětově nejprodávanější sedan střední třídy, se po mnohaleté pauze vrací do Evropy. A pouze jako hybrid. Troufá si na Škodu Superb nebo VW Passat. Při prvních jízdách jsme zjišťovali, jestli na to má.

Celkem 25 elektromobilů se letos zúčastní osmého ročníku Czech New Energies Rallye, která se pojede třetí květnový víkend v jižních Čechách. Centrum je tradičně v Českém Krumlově. O úspěch bude usilovat i redakční posádka, která obstará tuzemskou premiéru vozu KIA e-Niro. 

Již tři prémiové automobilky nabízejí na českém trhu s novými vozidly "čistý" elektromobil. Nejnovějším přírůstkem je Mercedes-Benz EQC.

Citroën a Peugeot již v minulosti nabízely malé elektrické dodávky. Nové generace Partneru a Berlinga se zatím ve verzi zajišťující bezemisní provoz nenabízejí, nicméně francouzský koncern PSA již připravuje ofenzívu v segmentu lehkých užitkových automobilů.