Americká značka Tesla sice díky svému Modelu 3 rekordně zvýšila počty prodaných vozů, nicméně její ekonomické výsledky stále nejsou žádná sláva.

Automobilka Hyundai se rozhodla po třech letech zmodernizovat model Ioniq. Zatím ovšem představila vzhled pouze hybridní a plug-in hybridní verze.

Mazda se zatím jako jedna z mála značek navenek nijak nehlásila k elektrifikaci. Nenabízí ani jeden hybrid či elektromobil. Změní se to ale dřív, než byste čekali. S prvním elektroautem má přijít na trh už příští rok.

Centrum ENET fungující v Ostravě na Vysoké škole báňské získalo do užívání elektromobil Hyundai Kona Electric. Poslouží jim také ke zkoumání možností využití jeho baterií jako akumulačního prvku.

Cesta do šumavského podhůří, kam jsme na právě rekonstruovaný zámeček poblíž Velhartic odváželi historický nábytek, se nám jevila jako vhodná příležitost pro ověření dojezdu velké elektrické dodávky e-Crafter.

Rok 2018 znamenal další nárůst zájmu o auta schopná jízdy čistě na elektřinu prakticky ve všech regionech. BMW nyní zveřejnilo statistiku, která zahrnuje data z Německa, Evropy i celého světa.

Premiéru má sice na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, ale už i v Česku si zájemci můžou tento vůz objednávat. Řeč je o nové verzi Nissanu Leaf s označením 3.zero e+.

České zastoupení značky Toyota se definitivně rozhodlo neuvádět na tuzemský trh s novými osobními automobily současné provedení "vodíkového" vozu Mirai.

Na českém trhu s klasickými osobními auty je Volkswagen sice dvojkou, ale v segmentu elektromobilů neohroženou jedničkou. Vyplývá to ze statistiky Svazu dovozců automobilů zahrnující registrace nových automobilů v České republice za skončený rok 2018.

V USA se objevilo několik případů, kdy majitelé tradičních velkých pick-upů zablokovali parkovací místa u dobíjecích stanic Tesla...