Také liftback ukrývající v sobě plug-in hybridní technologii představila automobilka Škoda pozvaným hostům během pražské premiéry nové generace vozu Octavia. Měli jsme možnost do něj usednout a prozkoumat způsob jeho ovládání.

Nabídka karosérií elektromobilů bude v relativně blízké budoucnosti zhruba stejně pestrá jako jsme byli uvyklí v éře aut se spalovacími motory.

Dvě střední dodávky rozšíří od příštího roku nabídku užitkových elektrických vozidel. Obě připravili inženýři francouzského automobilového koncernu PSA.

Že se model Audi e-tron na e-rallye nehodí? A není hysterie způsobená nešikovností dvou italských posádek a prapodivným chováním komisařů FIA lichá a zbytečná? S modelem e-tron jsme po vlastní ose vyrazili zúčastnit se proslulé E-Rallye Monte-Carlo a vše si v praxi ověřili. Po zdolání více než 1100 soutěžních kilometrů jsme museli uznat, že tohle je nejvíc, co můžete v rámci soutěže regularity zažít. A e-tron se se všemi nástrahami tratě, na rozdíl od nás, popasoval na jedničku.

Dá se s elektromobilem vyrazit do zahraničí? Během šesti dnů jsme za volantem e-tronu ujeli téměř 4000 kilometrů a projeli sedm evropských států. Kde se aktuálně nachází infrastruktura dobíjecích stanic a jak si s takovou cestou elektromobil poradí?

Již jen půl roku bude možné u dealerů automobilky Volkswagen objednávat čistě elektrickou verzi modelu Golf. Poté jeho produkce v továrně v Drážďanech skončí.

Značce Tesla se letos mimořádně daří nejen v zemích elektromobilitě zaslíbených, ale po otevření tuzemského zastoupení také ve statistikách nově zaregistrovaných vozů v České republice.

Na výstavě China International Import Expo představuje automobilka KIA koncept elektromobilu pro středně vzdálenou budoucnost. O tom, že je to koncept pro příští roky, svědčí koneckonců i název Futuron.

Oproti jiným automobilkám, které působí na evropském kontinentu, je montážní hala na elektromobily ve Cvikově poměrně málo obsazená lidským personálem. Volkswageny ID.3, jejichž výrobu oficiálně zahájila německá kancléřka Angela Merkelová, tu totiž pomáhá skládat 1700 robotů a dalších 500 automatických přepravníků.

Automobilka Volkswagen teprve v září ve Frankfurtu odhalila vzhled sériového provedení vozu ID.3 již nyní ale poskytla další vyjádření o svých budoucích elektromobilech.