U města Budča začala na dálnici R1 v areálu čerpací stanice Slovnaft fungovat první slovenská ultrarychlá dobíjecí stanice. Má výkon až 350 kW.

Battery Modul Ballancer nebo také Balancer vysokonapěťových zařízení je název servisního přístroje, který nedávno získalo české zastoupení automobilky KIA. Již nyní ho lze využívat pro opravy vysokonapěťových baterií hybridních, plug-in hybridních i plně elektrických vozidel.

Zatímco prodej klasických aut stagnuje, automobily, které jsou schopné jízdy čistě na elektrickou energii, se prodávají v tempu o 35 procent vyšším než vloni.

Podobně jako dříve pouliční prodavači zmrzliny budou vypadat kurýři, kteří dostanou za úkol vyjíždět za zákazníky vyžadující urychlený přísun elektrické energie pro své vybité elektromobily.

Představitelé českých zastoupení značek Audi a Volkswagen Užitkové vozy na veletrhu e-Salon, který právě začal na výstavišti v pražských Letňanech, odtajnili ceny dvou pro český trh důležitých elektromobilů.

Až do konce týdne bude na výstavišti v Praze-Letňanech přístupný veletrh e-Salon, který představuje novinky v oblasti elektromobility.

Aby bylo možné v příštích letech a desetiletích udržet vyrobené elektromobily v provozu, bude muset vzniknout bohatě dimenzovaná síť dobíjecí infrastruktury. Představu o tom dává současný počin automobilky Opel.

Deset let poté, co se Citroën nepříliš úspěšně pokoušel zaujmout zákazníky elektrickým minivozem C-Zero, se představí další elektromobil značky.

Volkswagen sice příští rok představí první vozy speciální řady I.D, zejména pak hatchback Neo, již ale spřádá plány na další elektromobily.

Výhodou elektromotorů a jejich napájecích systémů je, že se dají poměrně snadno aplikovat i pro pohon  jiného vozidla, než pro který byly původně zkonstruovány. Nyní tuto ideu využil turecký výrobce autobusů.