Pokud bude příliš horko, nebo naopak zima, nebudou se baterie elektromobilů dobíjet do plna. Smyslem propojení řídicí elektroniky bateriových celků elektromobilů s cloudem, což je řešení, které představila společnost Bosch, je omezit stresové faktory faktory.

Lotus příští rok začne vyrábět model Evija. Jedná se o "čistý" elektromobil s impozantním výkonem 2000 koňských sil. Vznikne ovšem pouze v limitované edici čítající 130 kusů.

Věčné spory o to, zda budoucnost patří jednoznačně bateriovým elektromobilům nebo těm využívajícím vodíkové palivové články by mohla pomoci rozhodnout nová vědecká studie. Na závěry studie prestižního Fraunhoferova institutu pro energetické solární systémy, který sídlí v německém Freiburgu, upozornil v České republice portál Autoweek.cz

Součástí víkendové Eco Energy Rallye Bohemia, která se jela jakou součást Světového poháru FIA Alternatives Energy Cupu, bylo také hodnocení spotřeby přihlášených elektromobilů na soutěžní trase.

Celkem 25 posádek startujících s "čistými" elektromobily a k tomu desítka dalších vozidel využívajících jiné alternativní pohony, bude letos v pátek 12. července na startu 2. ročníku Eco Bohemia Rallye.

Automobilka Mini odhalila podobu a technická data svého prvního elektrického modelu. V porovnání s obdobně velkými městskými vozy, které se představily letos, má baterii s poměrně malou kapacitou.

Zatímco v současnosti mají zákazníci na trhu s novými automobily v České republice na výběr jen něco málo přes desítku elektromobilů (pokud nepočítáme modely Tesly, která u nás nemá své oficiální zastoupení), během zhruba půl roku by se měl tento počet minimálně zdvojnásobit. Vyplývá to z redakčního průzkumu u jednotlivých automobilových značek.

Stále hluboko pod evropským průměrem byly registrace nových elektromobilů na českém trhu během letošního prvního pololetí. Vyplývá to ze statistiky Svazu dovozců automobilů.

Za druhé čtvrtletí letošního roku prodala americká Tesla 95 200 aut, což je její dosavadní rekord. Její akcie v reakci na to vyskočily o sedm procent. Nejvíc na odbyt jde nejlevnější Model 3.

Volkswagen si stanovil cíl zvýšit do roku 2035 podíl elektromobilů na celkovém počtu ročně dodaných vozidel v Číně na 50 procent. Herbert Diess, předseda představenstva koncernu Volkswagen, zdůraznil tyto ambice na prvním kongresu WNEVC (World New Energy Vehicle Congress) v jihočínském městě Bo’ao. Čína tak bude mít rozhodující význam pro strategii „dekarbonizace“ koncernu Volkswagen.