Na částce 750 000 Kč začíná plug-in hybridní provedení modernizovaného Renaultu Mégane, které začali nabízet tuzemští dealeři francouzské automobilky. Je to samozřejmě vůz s karosérií kombi.

Zatím na britském trhu, kde se navíc na jeho přídi objeví logo bývalé automobilky MG, začne být v posledním čtvrtletí letošního roku k mání elektromobil Roewe Ei5. Je to vůbec první čistě elektrický kombík. Označení evropské specifikace bude MG 5.

Zajímavou informaci v souvislosti s připravovanou novou speciální platformou pro elektrická vozidla zveřejnil francouzský koncern PSA. Do něho patří automobilové značky Citroën, Peugeot, DS a Opel.

Zatím jezdí v USA zhruba půldruhého miliónu elektromobilů, což samozřejmě pro tamější elektrickou rozvodnou síť nepředstavuje žádný problém. Jenže, elektrických vozidel bude přibývat a to nejen těch osobních...

Zatím jen boční siluety odhalila automobilka General Motors, která připravuje dva nové modely s označením Hummer. Je pro ně typická mohutná vysoká příď a geometrický tvar střechy.

Volkswagen ID.3 je jedním z neojčekávanějších vozidel letošního roku, a to nejen v kategorii elektromobilů. Poprvé jsme se s ním mohli svézt na stovkách kilometrů silnic v okolí Hannoveru.

Právě dnes budeme mít možnost absolvovat první kilometry s modelem Volkswagen ID.3 v Německu. Ještě předtím tuzemské zastoupení největší německé automobilky zveřejnilo další ceny tohoto vozu.

Obyvatelé malé horské vesničky Appy, která se nachází v izolované lokalitě v Pyrenejích poblíž hranic se státem Andorra, získali od Renaultu elektromobily Zoe. A k tomu do každé domácnosti také dobíječku.

Zatímco na vyhrazeném stanovišti čeká na zákazníka, proudí do baterie taxíku Jaguar I-Pace elektřina. Děje se tak pomocí vysokovýkonné bezdrátové indukční dobíječky. Řidič tak nemusí neustále připojovat a odpojovat dobíjecí kabel.

Americká automobilka Tesla zveřejnila své finanční výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Epidemie koronaviru se na nich příliš nepodepsala. Společnost si připsala zisk 104 miliónů dolarů.