Seat sice nezískal povolení pro své působení na čínském trhu, přesto tam svým způsobem přítomný bude. Lidé z jeho designového centra se totiž budou významnou měrou podílet na designu modelů levných elektromobilů se značkou SOL.

Stále jde rozeznat, že se jedná o vůz prémiové značky BMW. Současně ho však bude možné jednoznačně rozlišit od variant se spalovacím motorem.

Ivo Hykyš je v české centrále společnosti Siemens člověkem, který je zodpovědný za rozvoj elektromobility a dobíjecí infrastruktury. Ptali jsme se ho proto na současné i budoucí projekty v této oblasti.

Ještě v letošním létě by se na český trh s novými automobily mohl dostat nový typ elektromobilu. Vůz e.Go Life je kompletně "Made in Germany".

Zatímco v drtivé většině elektromobilů deklarovaný dojezd na palubním počítači ubývá rychleji než je skutečný počet ujetých kilometrů, ve Streetscooteru tomu tak není. Vyplynulo to z našich zkušeností během testovací jízdy.

Na jarním autosalonu v Ženevě se elektromobil Audi e-tron představil ještě s kamufláží. V celé své kráse se veřejnosti představí 30. srpna.

Na konci května tuzemské zastoupení francouzské automobilky Renault odtajní kompletní ceník tří nových elektromobilů, které začne prodávat u tuzemských dealerů. Zatím známe pouze základní cenu modelu Zoe R90 Z.E. 40.

Síť veřejných dobíjecích stanic se u nás sice pomalu, ale jistě rozšiřuje. Zajímalo nás, kolik u nich při své zastávce majitel elektromobilu za dobití baterie zaplatí.

Automobilka Škoda s velkou pravděpodobností nestihne představit elektrickou verzi svého nejmenšího modelu ještě v tomto roce.

Až patnáct nových dobíjecích stanic má v plánu letos otevřít v České republice energetická firma E.ON. Chystá také čtyři místa pro ultrarychlé dobíjení.