Celkem deset automobilových značek dokázalo v listopadu na českých úřadech zaregistrovat více elektromobilů než americká Tesla. Vyplývá to z čerstvé statistiky Svazu dovozců automobilů.

Stejnou techniku, jaká se nachází v útrobách malých městských hatchbacků Peugeot e-208 či Opel Corsa-e a rovněž ve větších dodávkách vyráběných koncernem PSA, budou od příštího roku využívat také nejmenší užitkové vozy značek Citroën, Peugeot a Opel.

Nové typy elektromobilů, které koncern Hyundai začne představovat od příštího roku dále, budou mít v porovnání s těmi současnými výrazně lepší parametry. Nová platforma, o níž představitelé automobilky nyní představili podrobnosti, bude například pracovat s palubním napětím 800 Voltů.

Nová Toyota Mirai přijíždí na trhy s podstatně atraktivnějším designem, než jaký měla minulá generace. Kromě toho má také řadu vylepšení, které z nich dělají lépe využitelné auto.

Dokonce většina lidí, která v Německu a ve Velké Británii nakupuje v internetových obchodech, by dala přednost doručení zboží elektromobily před dosud obvykle používanými naftovými dodávkami. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat automobilka Ford.

Pouhé dva měsíce uběhly od oficiálního uvedení elektromobilu Volkswagen ID.3 na trh a už se tento model stal nejžádanějším elektrickým vozidlem na evropském trhu.

Elon Musk oznámil, že dojezdy v současnosti nabízených modelů značky Tesla se v dohledné době zvýší na hranici 700 kilometrů. Bližší podrobnosti známy nejsou, předpokládá se ovšem, že se toho docílí rovněž díky použití nových článků 4680.

Energetická společnost E.ON oznámila dokončení své sté veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Začala fungovat v Českých Budějovicích u supermarketu Terno.

Tuzemští dealeři dostanou první kusy elektromobilu Fiat 500 v polovině ledna. Potvrdila to mluvčí tuzemského zastoupení koncernu FCA Sylva Marounková.

Už ne pouze vytváření zbrusu nových modelů s elektrickým pohonem. Také elektrifikaci svých klíčových současně vyráběných typů připravují automobilky Porsche a Audi.